Суонзи и Ливърпул завършиха 2:2 в последен мач от 4-ия кръг на Висшата лига. По този начин “лебедите” спряха победния път на мърсисайдци, които досега вървяха без грешка в първенството – 3 победи от 3 мача. Те не бяха допускали дори гол в шест от последните си седем срещи. Мачът започна без никакво проучване и пазене.

Съперниците си размениха два много бързи гола още до 4-ата минута. Бившата звезда на Ливърпул Джонджо Шелви откри резултата във 2-ата минута, а секунди по-късно Даниел Стъридж с дежурния си гол изравни – 1:1, след груба грешка на Шелви. Това беше гол №12 за бързака в последните му 10 мача за гранда. Той е първият играч на клуба, вкарал 4 гола в първите 4 мача за сезона. Новото попълнение от Челси Виктор Моузес (36) наказа грешка в отбраната на Суонзи, ознаменува дебюта си по блестящ начин и направи обрата пълен – 1:2.

След почивката момчетата на мениджъра Михаел Лаудруп упражниха силен натиск в търсене поне на изравнителен гол. В 64-ата минута напористият Мичу успя да преодолее вратаря на гостите Симон Миньоле за крайното 2:2. Така Ливърпул пропусна да запише своята юбелейна победа №400 от създаването на Висшата лига. Мачът беше специален за капитана на гостите Стивън Джерард, защото беше под №400 за него с червената фланелка с лентата на ръкава.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 4 КРЪГ
14.09.13
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Кристъл Палас 2:0
1:0 Робин ван Перси (45+1-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (81)
14.09.13
17:00 ч.
Съндърланд – Арсенал 1:2
0:1 Оливие Жиру (11), 1:1 Крейг Гарднър (48-дузпа), 1:2 Аарън Рамзи (67), 1:3 Аарън Рамзи (76)
14.09.13
17:00 ч.
Хъл Сити – Кардиф 1:1
1:0 Къртис Дейвид (40), 1:1 Питър Уитингам (59)
14.09.13
17:00 ч.
Сток Сити – Манчестър Сити 0:0
14.09.13
17:00 ч.
Астън Вила – Нюкасъл 1:2
0:1 Хатем бен Арфа (18), 1:1 Кристиан Бентеке (67), 1:2 Йоан Гуфран (73)
14.09.13
17:00 ч.
Тотнъм – Норич 2:0
1:0 Гилфи Сигурдсон (29), 2:0 Гилфи Сигурдсон (49)
14.09.13
17:00 ч.
Фулъм – Уест Бромич 1:1
1:0 Стив Сидуел (22), 1:1 Гарет Маколи (90+3)
Суонзи – Ливърпул 2:2
1:0 Джонджо Шелви (2), 1:1 Даниел Стъридж (4), 1:2 Виктор Моузес (36), 2:2 Мичу (64)