Суонзи стана първият уелски клуб във Висшата лига, след като победи Рединг с 4:2 в плейоф за класиране в английския елит. По този начин “лебедите” се превърнаха в третия новак в Премиършип, след като Норич и Куинс Парк Рейнджърс сториха това в редовния сезон.

22-годишният Скот Синклер реализира хеттрик за Суонзи. Той вкара първия и последния гол за тима си при изпълнения на дузпи. Шотландският нападател Стивън Доби също се разписа за тима на Брендан Роджърс.

Суонзи водеше с 3:0 след първото полувреме, но в първите 15 минути след почивката Рединг върна две попадения. Първо Джо Алън си вкара автогол в 49-ата минута, а Мат Милс се разписа в 57-ата.

С този успех Суонзи се завърна в английския елит след 28 годишна пауза. За последно “лебедите” играха в старата Първа дивизия през сезон 1982/83. И Суонзи, и Кардиф са играли в елита на Англия, но до момента нито един от двата тима не бе успявал да се класира за Висшата лига след създаването й през 1992 г./БЛИЦ