Суонзи удължи агонията на Фулъм, който се бори за мястото си във Висшата лига. В мач от 23 кръг на първенството “лебедите” се наложиха с 2:0 и оставиха “котиджърс” в опасна близост до зоната на изпадащите.

Българският нападател Димитър Бербатов игра 83 минути за гостите и отстъпи мястото си на младия Муамер Танкович. Той се отличи с един неточен удар с глава и с това, че изпусна Чико Флорес при втория гол на домакините.

Фулъм имаше повече положения за гол през първото полувреме, но не успя да ги реализира. Домакините пък удариха гредата на вратата на Мартен Стекеленбург. Второто полувреме обаче се разви по-различен начин, а промяната в представянето на домакините настъпи с появата в игра на Нейтън Дайър.

Дайър се отличи с асистенция за попадението на Джонджо Шелви в 61-ата минута, който се разписа с удар извън наказателното поле, при който топката се удари в защитник на Фулъм. Четвърт час по-късно Джонатан де Гузман центрира от фаул, а Чико Флорес се разписа с глава. Той изпревари Димитър Бербатов при удара си, а топката се отклони леко в тялото на българина преди да влезе във вратата.

С този успех Суонзи сложи край на серията си от осем поредни мача без победа във Висшата лига. Фулъм пък записа трето последователно поражение в шампионата и остана само на точка над зоната на изпадащите.

Суонзи – Фулъм 2:0
1:0 Шелви (61), 2:0 Флорес (76)

Суонзи: Тремел, Ранхел, Дейвис, Де Гусман (88-Посуело), Чико, Уилямс, Ернандес (58-Дайър), Бритън, Бони, Шелви (79-Амат), Раутлидж

Фулъм: Стекеленбург, Рийтер, Ричардсън, Паркър, Бърн, Хангеланд, Дежага (59-Бент), Сидуел, Бербатов (83-Танкович), Демпси (71-Дъф), Качаниклич

Суонзи, “Либърти Стейдиъм" - 20 004 зрители
Съдия: Майкъл Оливър
Жълти картони: Бони (Суонзи); Ричардсън (Фулъм)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
28.01.14
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Кардиф 2:0
1:0 Робин ван Перси (6), 2:0 Ашли Йънг (59)
28.01.14
21:45 ч.
Норич - Нюкасъл 0:0
28.01.14
21:45 ч.
Саутхемптън - Арсенал 2:2

1:0 Хосе Фонте (21), 1:1 Оливие Жиру (47), 1:2 Санти Касорла (52), 2:2 Адам Лалана (54)
28.01.14
21:45 ч.
Суонзи - Фулъм 2:0
1:0 Джонджо Шелви (61), 2:0 Чико Флорес (76)
Ливърпул - Евертън 4:0
1:0 Стивън Джерард (21), 2:0 Даниел Стъридж (33), 3:0 Даниел Стъридж (35), 4:0 Луис Суарес (50)
29.01.14
21:45 ч.
Астън Вила - Уест Бромич
Баланс: 139 мача, 63 победи за Астън Вила, 31 равенства, 45 победи за Уест Бромич
29.01.14
21:45 ч.
Съндърланд - Сток Сити
Баланс: 131 мача, 61 победи за Съндърланд, 31 равенства, 39 победи за Сток Сити
29.01.14
21:45 ч.
Челси - Уест Хям (Нова Спорт, Нова Спорт HD)
Баланс: 88 мача, 37 победи за Челси, 17 равенства, 35 победи за Уест Хям
29.01.14
21:45 ч.
Тотнъм - Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 129 мача, 48 победи за Тотнъм, 31 равенства, 50 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.