Спартак (Москва) победи Терек с 3:1 в мач от 20 кръг на руската Премиер лига, а новото попълнение Юра Мовсисян дебютира с хеттрик за столичния тим.

Резултатът беше открит още във втората минута. След изпълнение на тъч отдясно топката стигна до наказателното поле, където Мовсисян с обръщане се освободи от пазача си и стреля точно във вратата на Ярослав Годзюр.

В 30-ата минута арменският нападател удвои аванса на тима с удар от 30 метра. В 76-ата минута Мовсисян оформи хеттрика си след самостоятелен пробив по лявото крило. Две минути по-късно Жозе Маурисио върна едно попадение за Терек с точно изпълнение на фаул, при което изненада Сергей Песяков, който явно очакваше центриране.

Успехът прати Спартак (Москва) на четвърто място с 35 точки, докато Терек заема седма позиция с три точки по-малко. Лидер е ЦСКА (Москва) с 46 точки, пет повече от Анжи, който има мач по-малко.

На 10 март: Рубин – Зенит, Мордовия – Анжи

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 46, 2.Анжи 41, 3.Зенит 38, 4.Спартак (Москва) 35, 5.Кубан 35 и др.