Нигерия спечели бронзовите медали в турнира за Купата на африканските нации в Египет, след като надви Тунис с 1:0 в мача за третото място.

Победният гол падна още в 3-ата минута, а негов автор бе Одион Игало, който донесе бронза на „супер орлите“ за седми път в историята. Нападателят се разписа след центриране на Джамилу Колинс и неразбирателство между защитника Ясин Мерия и вратаря на Тунис Мозе Бен Черифа.

Мачът не предложи твърде много емоции и положенията пред двете врати бяха сравнително малко. Тунис можеше да изравни резултата още в 48-ата минута, когато Уахиб Хазри изведе перфектно Фирас Чуат сам срещу вратаря, но той направи непростим пропуск. След това Нигерия създаде по-добрите положения, но вратарят на тунизийците спаси всички удари.

Финалът е между Сенегал и Алжир в петък от 22:00 часа българско време.