Саутхемптън спечели с 4:3 като гост на Астън Вила в седмия кръг от Висшата лига. "Светците" изглеждаше, че си решиха нещата още през първата част, когато вкараха три гола чрез Вестергаард и два на Уорд-Праус. Дани Ингс добави още едно попадение за Саутхемптън през втората част. Мингс, Уоткинс от дузпа и Грийлиш реализираха попаденията за бирмингамци. Време за обрат обаче не остана.

Двубоят стартира с натиск на "светците". Топката влезе във вратата на Астън Вила още в 3-ата минута. ВАР обаче отмени попадението заради игра с ръка на Адам. В 20-ата минута след пряк свободен удар Джеймс Уорд-Праус центрира и Вестергаард с глава реализира за 1:0.

Уорд-Праус удвои аванса на гостите с чудесен гол от пряк свободен удар в 33-ата минута. А в 45-ата минута отново той изпълни по блестящ начин свободен удар от дъгата на наказателното поле.

През второто полувреме Армстронг подаде към Дани Ингс, който финтира и стреля неспасяемо под напречната греда на вратаря на Астън Вила. Домакините все пак реализираха почетно попадение в 62-ата минута. Джак Грийлиш проби по левия фланг и центрира по страхотен начин към Мингс, който с глава вкара.

В самия край стана доста горещо на "Вила Парк". Уоткинс вкара отсъдена дузпа и намали на 2:4 в продължението, което бе 7 минути. В последната така Джак Грийлиш също реализира попадение за Астън Вила. Време за обрат обаче нямаше и Саутхемптън удържа победата.

"Светците" се изкачиха до трето място в класирането на Висшата лига след този мач. Тимът има 13 точки, а Астън Вила е шести с 12.