Българският нападател и бивш играч на Литекс Светослав Тодоров игра цял мач при домакинската победа на Ховерла срещу Металург (Донецк) с 2:1 в среща от 10-ия кръг на украинското първенство.

Бившият нападател на ЦСКА Велизар Димитров не игра за гостите от Донецк, а това бе първи успех за Ховерла от началото на шампионата. След нулево първо полувреме Давид Одонкор от Металург си вкара автогол в 54-ата минута за 1:0, а арменският национал Кеворк Газарян изравни за 1:1 в 69а-ата минута. Победата за Ховерла донесе сръбският защитник Боян Малешиш с гол в 86-ата минута за крайното 2:1.

След успеха си Ховерла напусна последното място и се изкачи на предпоследното 15-то място с 4 точки. Гостите са 6-ти във временното класиране с 14 точки.

Лидер в украинското първенство с пълен актив от 30 точки е Шахтьор (Донецк), следван от Динамо (Киев) с 24 пункта.