Световният шампион Германия записа трета победа в квалификациите за Евро 2016 във Франция, след като надви с 2:0 като гост Грузия в среща от група D.

Бундестимът доминираше през целия мач и бе само въпрос на време, кога ще пречупи съперника с първото попадение в срещата. Това се случи в 39-ата минута, когато халфът на Борусия (Дортмунд) Марко Ройс получи пас от Марио Гьотце, възползва се от неразбирателство в отбраната на домакините и даде аванс на Германия. Минута преди края на първата част нападателят на Байерн Томас Мюлер удвои преднината на гостите.

След почивката възпитаниците на Йоахим Льов продължиха да диктуват събитията на терена, но постепенно намалиха оборотите. Така до нови попадения не се стигна, но Бундестимът си тръгна с трите точки от Тбилиси и вече има 10 в актива си.