Ливърпул победи Саутхемптън с 2:0 като гост в мач от 26 кръг на Висшата лига. Така „червените“ спряха „светците“ за място в Топ 5. Тимът на Брендън Роджърс пък се долепи плътно до челната петица на класирането. С този успех Ливърпул продължава да е единственият тим във Висшата лига от началото на годината. Мърсисайдци записаха седем победи и три равенства в последните си 10 срещи за първенство.

Фелипе Коутиньо даде ранен аванс на гостите още в третата минута. С далечен удар от около 30 метра той стреля в горния десен ъгъл на вратата на Фрейзър Форстър, а топката се удари в напречната греда преди да влезе във вратата. Рахийм Стърлинг подпечата победата на гостите с попадението си в 73-ата минута, когато получи топката при недобро изчистване от страна на Мат Таргет.

Играчите на Саутхемтън на два пъти претендираха за дузпа в своя полза по време на мача заради нарушения на Емре Джан и Джо Алън срещу Филип Джуричич, но исканията им бяха подминати от съдията Кевин Френд. Рахийм Стърлинг също имаше неуспешно искане за дузпа. Това беше преди да реализира във вратата на домакините.

Така Ливърпул събра 45 точки и излезе на шесто място в класирането. „Червените“ са една позиция по-назад от „светците“ и имат една точка по-малко. Победата на „Сейнт Мерис“ позволи на мърсисайдци да запишат трети пореден успех над Саутхемптън. Ливърпул не беше постигал три последователни победи над този съперник от 20 години. За Брендън Роджърс това беше мач № 100 начело на "червените" (56 победи).

0:1 Фелипе Коутиньо (3)

0:2 Рахийм Стърлинг (73)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 26 КРЪГ
21.02.15
17:00 ч.
Астън Вила - Сток Сити 1:2
1:0 Скот Синклер (20), 1:1 Маме Диуф (45), 1:2 Виктор Моузес (90+3)
21.02.15
17:00 ч.
Челси - Бърнли 1:1
1:0 Бранислав Иванович (14), 1:1 Бен Мий (81)
21.02.15
17:00 ч.
Кристъл Палас - Арсенал 1:2
0:1 Санти Касорла (8-дузпа), 0:2 Оливие Жиру (45), 1:2 Глен Мъри (90)
21.02.15
17:00 ч.
Хъл Сити - КПР 2:1
1:0 Никица Йелавич (16), 1:1 Чарли Остин (39), 2:1 Маме Ндойе (89)
21.02.15
17:00 ч.
Съндърланд - Уест Бромич 0:0
21.02.15
17:00 ч.
Суонзи - Манчестър Юнайтед 2:1
0:1 Андер Ерера (28), 1:1 Сунг-Йонг Ки (30), 2:1 Бафeтимби Гомис (73)
21.02.15
19:30 ч.
Манчестър Сити - Нюкасъл 5:0
1:0 Серхио Агуеро (2-дузпа), 2:0 Самир Насри (12), 3:0 Един Джеко (21), 4:0 Давид Силва (52), 5:0 Давид Силва (53)
22.02.15
14:40 ч.
Тотнъм - Уест Хям 2:2
0:1 Шейху Куяте (22), 0:2 Диафра Сако (22), 1:2 Дани Роуз (81), 2:2 Хари Кейн (90+6)
22.02.15
16:05 ч.
Евертън - Лестър 2:2
1:0 Стивън Нейсмит (57), 1:1 Дейвид Нюджънт (63), 1:2 Естебан Камбиасо (70), 2:2 Матю Ъпсън (88-авт.)