Лидерът във Висшата лига Челси успя да спечели само точка при гостуването си на Саутхямптън. Двата тима направиха 1:1, като за „светците” попадение бе дело на Мане, а за лондончани се разписа Азар. В края на мача Шнайдерлин от състава на домакините бе изгонен за втори жълт картон. Това е първи мач този сезон, в който Саутхямптън ен завършва мача с пълен състав.

Двата тима си размениха по едно силно полувреме. Първата част бе за домакините от Саутхмяптън, които рано откриха резултата. В 17-ата минута Садио Мане бе изпуснат от защитата на "сините" при пас на Душан Тадич и прехвърли технично Тибо Куртоа. През тази първа част „светците” отправиха цели 7 удара към вратата на Челси, срещу сама 2 за гостите. Вторият от тях обаче бе гол. В 45-ата минута Еден Азар изравни след хубав рейд в наказателното поле и техничен удар в ъгъла.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на играчите на Жозе Моуриньо, но те така и не стигнаха до гол.

Въпреки равенството Челси продължава да бъде лидер във Висшата лига с 46 точки, докато Саутхмяптън е на четвърта позиция с 33.

Астън Вила – Съндърланд
Баланс: 164 мача, 69 победи за Астън Вила, 42 равенства, 53 победи за Съндърланд
Сток Сити – Уест Бромич
Баланс: 130 мача, 58 победи за Сток Сити, 33 равенства, 39 победи за Уест Бромич