Нюкасъл победи Уест Бромич с 3:1 в мач от 30 кръг ва Висшата лига след офанзивен стил на игра и се изравни по точки с петия в класирането Челси.

Папис Демба Сисе откри резултата в 6-ата минута след центриране на Хатем бен Арфа, но повторенията показаха, че сенегалецът е в положение на засада.

Шест минути по-късно Бен Арфа увенча силната си игра в мача с попадение, а в 34-ата минута асистира и за втория гол на Сисе. Дефанзивна грешка на “свраките” позволи на Шейн Лонг да върне един гол за Уест Бромич в 52-ата минута.

Победата на “Дъ Хоуторнс” остави Нюкасъл в битката за евроучастие. “Свраките” дори имат шанс за място в Топ 4, тъй като изостават на 5 точки от неубедителния напоследък Тотнъм.

Арсенал – Астън Вила 3:0
1:0 Киърън Гибс (16), 2:0 Тио Уолкът (25), 3:0 Микел Артета (90+3)
24.03.12
17:00 ч.
Болтън – Блекбърн 2:1
1:0 Дейвид Уитър (29), 2:0 Дейвид Уитър (35), 2:1 Стивън Н'Зонзи (56)
24.03.12
17:00 ч.
Ливърпул – Уигън 1:2
 0:1 Шон Малоуни (30-дузпа), 1:1 Луис Суарес (48), 1:2 Гари Колдуел (63)
24.03.12
17:00 ч.
Норич – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Матю Джарвис (25), 1:1 Грант Холт (26), 2:1 Грант Холт (45+1 - дузпа)
24.03.12
17:00 ч.
Съндърланд – КПР 3:1
1:0 Никлас Бендтнер (41), 2:0 Джеймс Макклийн (70), 3:0 Стефан Сосеньон (76), 3:1 Тайе Тайво (79)
24.03.12
17:00 ч.
Суонзи – Евертън 0:2
0:1 Лейтън Бейнс (59), 0:2 Никица Йелавич (76)
Уест Бромич – Нюкасъл 1:3
0:1 Папис Демба Сисе (6), 0:2 Хатем бен Арфа (12), 0:3 Папис Демба Сисе (34), 1:3 Шейн Лонг (52)