Победата с 8:0 над Хъл Сити превърна Уигън в истински рекордьор. Клубът за първи път в историята си вкара осем гола в един мач.

Освен това „латикс“ стана първият тим за последните 33 години, който вкарва поне осем гола в един мач от второто ниво на английския футбол. През ноември 1987 г. Манчестър Сити разбива Хъдърсфилд с 10:1.

Тимът на Пол Куук вкара седем попадения в рамките на едно полувреме. Такова нещо не се беше случвало в Чемпиъншип през последните пет години. За последно Уотфорд обърна Блекпул със 7:2 на 24 януари 2015 г., когато изоставаше с 0:2 след първата част.

Хъл Сити от своя страна изравни рекорда си за най-голяма загуба. През ноември 1911 г. „тигрите“ отстъпват с 0:8 на Уулвърхемптън.