Лион обърна Сошо като гост и оглави временното класиране във френската Лига 1 с пълен актив от 6 точки след изиграването на първите си две срещи за сезона. В герой за "хлапетата" се превърна талантът Ясин Бензия. 18-годишният нападател блесна с гол и две асистенции.

Домакините откриха още в 4-ата минута, когато Риад Будебуз се разписа от дузпа. Гостите оизравниха чрез Бензия в 35-ата.

Минута преди края на първото полувреме 22-годишният нападател Александре Лаказет изведе Лион напред - 1:2.

В 49-ата Йоан Гуркюф бе точен за крайното 3:1. И двете асистенции бяха дело на Бензия, който изигра много силен мач и беше с основна заслуга за водения от Реми Гард тим.

В първия кръг Лион наказа Ница у дома с 4:0 и след успеха над Сошо има пълен актив от 6 точки.

Във вторник "хлапетата" приемат на "Стад дьо Жерлан" испанския Реал Сосиедад в първия кръг на плейофа за влизане в Шампионската лига.