Младият талант на Шалке 04 Юлиан Дракслер счупи китката на лявата си ръка по време на мача с Монпелие (2:2) в Шампионската лига.

19-годишният германски национал получи контузията в 52-ата минута, когато беше повален от Гари Бокали в наказателното поле. Клаас-Ян Хунтелаар превърна отсъдената дузпа в гол.

Травмата наложи спешна смяна и в игра се появи Ибрахим Афелай. На официални си профил в “Туитър” Шалке 04 обяви, че халфът е настанен в болница.

През първото полувреме Дракслер реализира гола на “кралскосините” за 1:1. Това попадение вкара тийнейджъра в историята на германското участие в Шампионската лига.

Той стана най-младият немец с гол в турнира, тъй като по време на мача беше на 19 години и 13 дни. До този момент рекордът се държеше от Ларс Рикен от Борусия (Дортмунд), който вкара първото си попадение в Шампионската лига на 19 години и 100 дни.