Терек (Грозни) обърна у дома Локомотив (Москва) с 2:1 в среща от 19-ия кръг на руската Премиер лига, спирайки го за втори път този сезон след 0:0 в първия дял.

„Железничарите” поведоха на "Ахмат Арена" с гол на Александър Самедов (4), но домакините бързо изравниха чрез Мачей Рибус (8-дузпа), разписал се от бялата точка, след като Алан Касаев игра с ръка и бе отсъден 11-метров наказателен удар.

в наказателното си поле и Мачей Рибус изравни от назначения наказателен удар.

В 33-ата минута Терек стигна до пълен обрат, след като Рибус шутира към вратата, а бразилският вратар Гилерме си отбеляза автогол.

Второто полувреме бе далеч по-скучно, а в последните секунди домакините бяха близо до трети гол след контраатака, но не успяха отново да огорчат Гилерме.

След успеха си Терек излезе на шесто място с 31 точки. Локомотив е трети с 32 точки и изостава на 5 от Ростов и ЦСКА (Москва), който е и с мач по-малко преди градското дерби със Спартак.