Челси победи Уимбълдън с 3:2 в контрола. „Сините” през седмицата биха с 5:0 и Уикъмб. В герой на мача този път се превърна ветеранът Джон Тери. Бившият английски национал заби два гола за успеха.

Алан Бенет изведе четвъртодивизионния английски тим напред още в първата минута, а 5 минути преди почивката Матю Тъбс от дузпа шокиращо направи 2:0.

Джон Тери влезе на почивката и показа защо е един от лидерите на Челси. В 74-ата минута защитникът бе най-съобразителен при един корнер и отблизо намали на 2:1. В 83-ата минута Мохамед Салах пое топката след пас на Люис Бейкър, проби сам и от втори опит опъна мрежата – 2:2.

Джон Тери направи обрата пълен и засече с глава центриране на Бейкър за 3:2. Следващата проверка на Челси е в сряда (23 юли) срещу австрийския Волфсбергер. Той играе в Челси от 1998 година, записвайки повече от 400 мача за "сините". Защитникът е трикратен шампион на Англия, носител на трофеите в Шампионската лига и Лига Европа.