Тернана загуби Болоня с 0:1 в мач от 5-ия кръг на Серия “Б”. Срещата беше дебютна за нашия Валери Божинов с екипа на домакините.
Бившата звезда на “Левски” започна като титуляр и игра до края на мача. Въпреки старанието си Валери не можа да помогне на Тернана да избегне поражението. Божинов дори бе виновен при един отменен гол за тима, а друг гол на българина пък не бе зачетен заради нарушение преди това.

Авенати стреля, топката влизаше във вратата, но Божинов, който беше в засада, я отклони, и попадението не бе зачетено.
В 53-ата минута гръцкият защитник Мариус Иконому донесе победата на Болоня с дебютния си гол за отбора. В края Тернана натисна и Божинов прати в мрежата, но точно преди това негов съотборник фаулира вратаря Копола и голът не бе зачетен. Тимът на Валери има 8 точки и е на шесто място, на 3 точки зад лидера Перуджа.

В друг мач от кръга Ливорно надви Варезе с 1:0 след гол на Даниеле Вантаджато в 37-ата минута. Нашият национал Андрей Гълъбинов не влезе в игра за домакините.