Аржентинската звезда Карлос Тевес вкара два гола за Манчестър Сити при победата с 4:1 над Фулъм като гост в мач от 14 кръг на Висшата лига. С този успех “гражданите” се доближиха на три точки от върха на класирането.

Тевес вкара първия и последния гол за тима си (5-ата и 56-ата минута) пред погледа на бившия национален селекционер на Аржентина Диего Марадона, който бе на трибуните на “Крейвън Котидж”.

Пабло Сабалета направи 2:0 за Сити в 32-ата минута, а три минути по-късно Яя Туре също се разписа за гостите. Той бе точен при добавка на удар на Тевес.

Золтан Гера бе автор на почетното попадение за Фулъм. Унгарският национал вкара в 70-ата минута. Мениджърът на “котиджърс” Марк Хюз не успя да вземе реванш от отбора, който го уволни преди година./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
От 20 ноември (събота)
1:0 Самир Насри (9), 2:0 Маруан Шамах (27), 2:1 Гарет Бейл (50), 2:2 Рафаел ван дер Ваарт (67-дузпа), 2:3 Юнес Кабул (85)

1:0 Лий Бойър (17)

1:0 Люк Варни (3), 2:0 Марлън Хеърууд (44), 2:1 Кевин Дойл (86)

1:0 Кевин Дейвис (18-дузпа), 2:0 Чунг-Йонг Ли (39), 3:0 Йохан Елмандер (50), 3:1 Анди Керъл (52), 4:1 Йохан Елмандер (72), 5:1 Кевин Дейвис (90-дузпа)

1:0 Патрик Евра (45), 2:0 Хавиер Ернандес (77)

Уест Бромич - Сток Сити 0:2
0:1 Матю Етерингтън (55), 0:2 Джонатан Уолтърс (85)

Ливърпул - Уест Хям 3:0
1:0 Глен Джонсън (18), 2:0 Дирк Кайт (27-дузпа), 3:0 Макси Родригес (38)

От 21 ноември (неделя)
Блекбърн - Астън Вила 2:0
1:0 Мортен Гамст Педерсен (45), 2:0 Мортен Гамст Педерсен (66)

0:1 Карлос Тевес (5), 0:2 Пабло Сабалета (32), 0:3 Яя Туре (35), 0:4 Карлос Тевес (56), 1:4 Золтан Гера (70)