Карлос Тевес вкара гол и пропусна дузпа за Ювентус при успеха с 1:0 над Дженоа в мач от 28 кръг на Серия „А“. Това беше 19-и пореден двубой на „бианконерите“ без загуба в първенството.

Тевес вкара единствения гол в 25-ата минута, когато от малък ъгъл стреля към вратата, а топката се отби в напречната греда и влезе в мрежата.

В 52-ата минута гостите от Генуа претърпяха сериозен удар. Титулярният вратар Матия Перин, извикан в националния тим на Италия за предстоящия мач с България на 28 март, беше заменен принудително заради контузия в рамото.

Вместо него на терена се появи Еудженио Ламана, който след 10 минути игра имаше решителна проява. Той спаси дузпа на Тевес, отсъдена за нарушение на Факундо Ронкалия срещу Роберто Перейра.

Любопитното е, че за Ламана това е трети мач за сезона в Серия „А“, а при появата си в игра срещу Рома на 14 декември (0:1) спаси дузпа на Адем Ляич.

С този успех Ювентус събра актив от 67 точки и има аванс от 17 пред втория Рома. Дженоа е девети с 37, след като записа втора поредна загуба и четвърти последователен двубой без победа в първенството.

Милан – Каляри 3:1
1:0 Жереми Менез (21), 1:1 Диего Фариас (47), 2:1 Филип Мексес (49), 3:1 Жереми Менез (78-дузпа)
22.03.15
13:30 ч.
Емполи – Сасуоло 3:1
1:0 Рикардо Сапонара (46), 1:1 Даниеле Ругани (49-автогол), 2:1 Леван Мчедлидзе (59), 3:1 Рикардо Сапонара (60)