Терек (Грозни) с Благой Георгиев в състава си загуби тежко с 0:5 гостуването си на завърналия се в елита Алания във Владикавказ. Двубоят беше от третия кръг на руската Премиер лига.

Благо игра цял мач, който обаче започна за него и съотборниците му катастрофално. Още във втората минута вратарят Антон Амеличенко получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле като последен в защита. Близо пет минути бяха нужни, докато се изпълни дузпата. А от бялата точка Данило Неко вкара за 1:0.

Численото предимство си каза думата и в 19-ата Тамаш Прискин поведе Алания към първи точки през новия сезон - 2:0. Само седем по-късно Прискин асистира на Неко за класиката - 3:0. В 34-ата положението започна да става страшно, защото домакините покачиха на 4:0.

След паузата Алания отново беше по-активния тим на терена до 68-ата. До тогава Терек се опитваше да прави нещо, но на практика двубоят за тях приключи, защото Олег Иванов получи втори жълт картон и трябваше да изостави тима си с 9 човека. Оттук до края въпросът беше дали гостите от Грозни ще успят да устискат резултата непроменен.

За тяхно щастие положението не стана критично въпреки неговата сериозност. Крайното 5:0 форми Арсен Хубулов във втората минута на добавеното време.

В класирането Алания е вече трети с 3 точки, докато Терек е с позиция по-напред с точка повече.