Българският национал Благой Георгиев и съотборниците му в Терек (Грозни) допуснаха тежка загуба с 0:3 като гост на Спартак (Налчик). Мачът беше от 32-ия кръг на шампионата в Русия. За Терек това е първа загуба в плейофната фаза.

Георгиев отново изведе съотборниците си с капитанската лента и остана на терена до последния съдийски сигнал. Терек игра по-добре до почивката, но получи гол в 45-ата минута, когато сърбинът Йован Голич се разписа и даде преднина на Спартак (Налчик). След почивката Магомед Митришев блесна с 2 попадения във вратата на Терек и донесе класическия успех на домакините. 19-годишният нападател първо вкара за 2:0 в 55-ата минута, а в 83-ата оформи крайното 3:0.

Загубата остави Терек на 3-ото място в плейофната фаза с 32 точки, а Спартак (Налчик) е на предпоследното 7-о място с 27 и продължава да е сериозно застрашен от изпадане във втория ешелон.