Тежко поражение претърпя “българския” Амкар в мач от 6-ия кръг на руската Висша лига. Воденият от Димитър Димитров отбор загуби като гост от Спартак (Налчик) с 1:4. В титулярната единадесеторка започнаха и тримата българи – Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев, както и бившият нападател на Левски Жеан Карлош. По-късно Кушев отстъпи мястото си на Сикимич в 58-ата минута.

Домакините поведоха в резултата в 28-ата минута чрез Концевой, в 39-ата минута Кисенков направи 2:0. През второто полувреме натискът на тимът от Налчик продължи и логично гостите от Перм понесоха още две попадения. В 48-ата минута Гогуа направи 3:0, а в 65-ата минута Гошоков докара нещата до разгромното 4:0 за Спартак (Налчик). Почетното попадение за Амкар бе дело на резервата Сикимич в 84-ата минута.

Това бе първа победа за домакините, които вече имат 5 точки, а загубата е втора за Амкар, като тимът има 6 точки след 1 победа, 3 равенства и 2 поражения./БЛИЦ

Кубан – Локомотив (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.КРИЛЯ СОВЕТОВ 13, 2.Зенит 12, 3.Рубин 11, 4.ФК Москва 11, 5.ЦСКА (Москва) 10 и др.