Академика Клинчени допусна тежка загуба с 0:3 от втория в класирането в Румъния ФКСБ.

За домакините играха българите Александър Цветков и Владимир Гогов, за които това бе дебютен мач за румънците, както и бившият защитник на Левски Павел Чмовш. Извън групата остана Георги Пашов.

ФКСБ поведе още в 5-ата минута с гол на Андрей Кордеа. Четвърт час по-късно Флорин Танасе покачи на 2:0 в полза на гостите от Букурещ. В началото на втората част Танасе се разписа за крайното 3:0 за ФКСБ. В 88-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Стериан Овид бе изгонен заради два жълти картона.

Загубата оставя Академика Клинчени на последно място с 11 точки. ФКСБ продължава битката за титлата с ЧФР Клуж на Кристиан Димитров, събирайки 55 пунка.