Нант остава в много сериозни притеснения от изпадане в Лига 2, след като в 36-ия кръг инкасира втора поредна домакинска загуба – този път с 0:3 от Монпелие. Канарчетата остават на 17-о място с 33 точки, а за тяхно нещастие през този сезон изпадат четири отбора.

В Нант се надяваха, че треньорската смяна ще има позитивен ефект. Те отстраниха наставника Антоан Комбуаре и поставиха треньора на втория отбор, но липсата на организация в играта властваше в огромни периоди от срещата.

Домакините започнаха агресивно и с активни атаки, но получиха три попадения в много лоши моменти от срещата. Джордан Фери, който вкара гол срещу Лил и в предишния кръг, сега откри резултата в 33-ата минута, след като беше изведен на голова позиция от дългия пас на Теджи Савение.

Две минути след началото на втората част Арно Норден с мощен изстрел по земя рпати топката в долния ляв ъгъл на вратата. Защитникът Фалайе Сако в 88-ата минута оформи и крайното 0:3 – успех за гостите.