Изключително тежка загуба допусна “българският” Амкар в Русия. Тимът, воден от Димитър Димитров – Херо, падна като гост с 1:5 от Спартак (Москва). За Амкар цял мач игра Мартин Кушев. Георги Пеев и игралият в Левски Жеан Карлош започнаха като титуляри, но бяха заменени в 75-ата и 56-ата минути. Извиканият в националния отбор Захари Сираков не бе в групата за мача заради вирусна инфекция.

Мъките на Херо започнаха в 10-ата минута, когато Бистров намери Уелингтом, който преодоля без проблем вратаря Нарубин. Така завърши и първото полувреме.

Второто обаче бе доста резултатно. Още в 51-ата минута отново Бистров изведе Алекс, който направи 2:0. Цели четири гола паднаха в последните 10 минути. Баженов, Алекс и Уелингтом направиха 5:0, с голове в 80-ата, 86-ата и 88-ата минути.

В продължението на срещата Старков вкара почетното попадение за Амкар, а срещата се доигра под проливен дъжд.

Амкар е на 13-о място в класирането с 8 точки от 10 мача, след 1 победа и 5 равенства./БЛИЦ