Българският национал Димитър Рангелов и Енерги (Котбус) допуснаха тежко домакинско поражение с 0:5 от Мюнхен 1860 в третия кръг на Втора бундеслига.

Щефан Айгнер даде аванс на гостите още във втората минута, а пет минути по-късно Енерги остана с човек по-малко заради червения картон на Константин Енгел.

До края на първото полувреме Мюнхен 1860 записа още три гола в актива си. Кевин Фоланд и Даниел Халфар се разписаха за “лъвовете”, а Уве Хюнемайер си отбеляза автогол.

18 минути преди края на мача Бенямин Лаут вкара и пети гол за гостите. Българският национал Димитър Рангелов игра цял мач за Енерги.

Асен Караславов остана резерва за Гройтер Фюрт при домакинската победа с 1:0 над новака Динамо (Дрезден). Канадският национал Оливър Оушън вкара единствения гол в мача три минути след почивката.

Успехът изкачи “детелините” на четвърто място в класирането с 6 точки, колкото има и третият Мюнхен 1860. Със същия актив, но вече на 6-о място е Енерги. На първите две места са Фортуна (Дюселдорф) и Санкт Паули със 7 точки. Динамо (Дрезден) е 15-и с 1 точка./БЛИЦ