Захари Сираков и Георги Пеев играха цял мач за Амкар при тежката загуба с 0:4 като гост на Локомотив (Москва) в двубой от 17 кръг на руската Премиер лига.

Домакините откриха резултата в 32-ата минута, когато Дмитри Лосков изненада Хомутовски с удар от 40 метра. Осем минути по-късно “железничарите” удвоиха. Удар на Глушаков рикошира в защитник и влезе във вратата.

Още в самото начало на второто полувреме Локомотив стигна до трети гол. Дмитри Сичов овладя топката и стреля точно във вратата на Хомутовски. В 79-ата минута московчани оформиха убедителната си победа, Александър Минченков бе точен с глава.

Успешният дебют на треньора Жозе Кусейру прати Локомотив на седмо място в класирането с 25 точки, докато Амкар е десети с 19. Лидер е ЦСКА (Москва) с 37 точки, седем повече от Рубин и Зенит./БЛИЦ