Белгия постигна изразителна победа над един от домакините на Мондиал 2026 САЩ. "Червените дяволи" разбиха селекцията на Маурисио Почетино с 5:2 в приятелски мач, игран в Атланта.
Американците поведоха в края на първата част, но още до почивката получиха изравнителен гол, а през втората част бяха буквално пометени от гостите, които им забиха още 4 попадения.
Странното беше, че двата отбора трудно се различаваха за зрителите, тъй като играха с почти еднакви бяло-червени екипи.
Срещата започна динамично и с положения и пред двете врати. Първо в 10-ата минута Алексис Салемакерс от удобна позиция стреля в аут. Седем минути по-късно домакините отвърнаха с опасен изстрел на Уестън Маккени, който стражът на „червените дяволи“ Сам Ламенс отрази.
В 39-ата минута обаче халфът на Ювентус откри резултата – пак след ъглов удар. Антони Робинсън центрира, а Маккени отблизо се разписа – 1:0 за САЩ.
В самия край на полувремето белгийците изравниха. Жереми Доку напредна и стреля, а стражът на янките Мат Търнър успя да избие. Топката обаче стигна до Дзено Дебаст, който с далечен изстрел се разписа за 1:1.
През втората част Белгия наложи пълното си превъзходство и отбеляза още цели четири попадения. Първо обаче звездата на САЩ Кристиян Пулишич направи пропуск и бе неточен в 52-рата минута. 60 секунди по-късно белгийците излязоха напред чрез Амаду Онана, който се разписа след асистенция на Салемакерс.
В 59-ата минута Тим Рийм от САЩ игра с ръка в наказателното си поле и последва дузпа, която бе реализирана от Шарл де Кетеларе – 1:3 за Белгия. Последваха два гола на резервата Доди Лукебакио - в 68-ата и 82-рата минути - 1:5. Пет минути по-късно Патрик Агиеманг се възползва от груба грешка на Юри Тилеманс и оформи крайното 2:5.