Австралия победи Коста Рика с 1:0 в контролна среща, играна в Сидни. Двубоят беше част от подготовката на двата тима за предстоящото им участие на Мондиал 2014 в Бразилия.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Тим Кейхил в 69-ата минута. Това беше 29-и гол за 33-годишния нападател с екипа на националния отбор. Така той се изравни с Деймиън Мори като най-резултатен играч в историята на „кенгурата“.

Срещата беше дебют за новия селекционер на националния отбор на Австралия Ангелос Постекоглу, който направи доста промени в състава. Той дори остави Тим Кейхил резерва заради играещия във Втора бундеслига Матю Леки (Франкфурт), който през втората част все пак отстъпи място на ветерана Кейхил.

Този ход даде резултат в 69-ата минута, когато състезаващия се за Ню Йорк Ред Булс Тим Кейхил с глава засече центриране и топката след рикошет излъга вратаря Пембъртън и влезе във вратата.