Четвъртодивизионният БАК 07 сензационно разби като домакин елитния Хофенхайм с 4:0 и го изхвърли от Купата на Германия още в първия кръг. Головете за успеха на домакините бяха дело на Метин Какмак (3,49), Джъстин Герлах (31) и Кевин Крушке (40).

Българският нападател Валери Домовчийски остана резерва за втородивизионния Дуисбург, който победи като гост новака в Трета лига Халешер с 1:0 и също продължи във втория кръг. Голът за победата на „зебрите” вкара словенският халф Горан Шукело (17-дузпа).

В останалите срещи от съботния следобед не се получиха други по-сериозни изненади. Шампионът Борусия (Дортмунд) продължава напред след 3:0 като гост на четвъртодивизионния Обернойланд. Попаденията за вестфалци вкараха новото попълнение Марко Ройс (10), Якуб Блашчиковски (38) и Иван Перишич (68).

Щутгарт също премина във втория кръг, след като победи в гостуването си на аматьорския Фалкензее-Финкенкруг с 5:0. Головете за „швабите” вакараха Ведад Ибишевич (29), Мартин Харник (43, 64), Тонай Торун (79) и Шинджи Оказаки (87).

Байер (Леверкузен) елиминира четвъртодивизионния Карл-Цайс Йена след 4:0 като гост, а головете бяха дело на Симон Ролфес (2), Карим Белараби (15), Щефан Кислинг (81) и Жуниор Фернандес (89).

Бронзовият медалист от миналия сезон в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) пък отстрани третодивизионния Алемания (Аахен) след 2:0 като гост. Попаденията за „жребците” вкараха националът на Венецуела Хуан Аранго (70) и норвежецът Хавард Нордвейт (90).