Херманщат и Университатя (Клуж) завършиха при 2:2 в среща от 7-ия кръг на първенството на Румъния.

За гостите Радослав Димитров се появи като смяна през второто полувреме и записа десетина минути на терена. Пламен Илиев обаче остана на пейката и не получи шанс за изява.

Домакитите първи откриха резултата с гол на Даниел Параскив в 35-ата минута.

В края на първото полувреме обаче гостите направиха светкавичен обрат. Първо в 45-ата минута Богдан Митреа възстанови равенството, а в 3-тата минута на добавеното време Даниел Попа изведе гостите напред в резултата.

Това обаче не бе всичко за първата част, тъй като в 5-ата минута на добавеното време Херманщат можеше да изравни, но гол на Параскив бе отменен заради засада.

Домакините все пак се добраха до точката в края на мача. В 92-рата минута Александру Ороян порази вратата на Андрей Горчеа, оформяйки крайното 2:2.

Така Херманщат излезе на 9-ото място в класирането с 9 точки в актива си. Университатя пък заема 11-тата позиция със 7 точки.