Българският футболист Тодор Тимонов остана резерва за Анжи при домакинската загуба с 1:2 от ЦСКА (Москва) в мач от 3 кръг на руската Премиер лига.

Тимът от Махачкала започна по-уверено срещата и откри резултата в 11-ата минута с попадение на Андрей Стрелцов, който успя да предизвика неумела намеса на Игор Акинфеев при удар на Давид Цораев.

Пет минути след почивката Кейсуке Хонда изравни за ЦСКА. Японецът вкара гол, който бе копие на попадението му срещу Севиля в Шампионската лига. При изпълнение на фаул след неговия удар топката мина между ръцете на Иля Абаев.

В 62-ата минута московските “армейци” стигнаха до обрат, когато Георгий Шченников центрира отляво, а Томаш Нецид се разписа с глава за победното попадение на тима си.

Успехът изкачи ЦСКА (Москва) временно на първото място в класирането със 7 точки, една повече от шампиона Рубин. Анжи заема 13-ото място с една точка от три мача./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 3 КРЪГ
От 26 март (петък)
Алания – Амкар 0:0
Анжи – ЦСКА (Москва) 1:2

ПРЕДСТОЯЩИ
На 27 март (събота): Сибир – Спартак (Налчик), Криля советов – Том, Динамо (Москва) – Зенит
На 28 март (неделя): Спартак (Москва) – Локомотив (Москва), Рубин – Терек, Ростов – Сатурн

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (Москва) 7, 2.Рубин 6, 3.Терек 4, 4.Зенит 4, 5.Спартак (Налчик) 4 и др.