Воденият от Георги Донков Вакер (Бургхаузен) продължава без победа от началото на сезона в германската Трета лига. В мач от 6 кръг тимът на бившия български национал отстъпи с 1:2 при гостуването си на Холщайн (Кил). Отборът от Бургхаузен е на последно място в класирането с 1 точка, а напрежението върху Донков се увеличава.

Пройсен (Мюнстер), където треньор е Павел Дочев, направи четвърто равенство от началото на сезона, след като завърши 2:2 при гостуването си на Елверсберг. Тимът от Мюнстер е 13-и със 7 точки, след една победа, 4 равенства и 1 загуба.

Младежкият национал Едисон Йорданов игра 74 минути за втория тим на Борусия (Дортмунд) при загубата с 0:2 като гост на Кемницер. Той беше заменен от Огужан Кефкир две минути след първия гол на домакините. Вторият тим на „жълто-черните“ е на 16-о място в класирането с 6 точки.