Саутхемптън се наложи с 2:0 у дома срещу Кристъл Палас в мач от 6-ия кръг на Висшата лига. "Светците" нанесоха своя удар в началото на второто полувреме, когато треснаха "орлите" с 2 гола за по-малко от 2 минути.

В 47-ата минута аржентинският нападател с италиански паспорт Пабло Освалдо откри резултата, а малко след това Рики Ламбърт бе точен за 2:0.

След успеха "светците" заемат 4-ото място във временното класирането с 11 точки, докато Кристъл Палас е на предпоследната 19-а позиция с едва 3 точки след победа и 5 поражения до момента.

В друг мач от 6-ия кръг Хъл Сити победи Уест Хям с 1:0 след гол от дузпа на Роби Брейди в 12-ата минута. Именно той беше фаулиран от Джоуи О`Брайън и домакините получиха правото да изпълняват 11-метров наказателен удар. "Чуковете" пък имаха претенции за дузпа в 75-ата минута, когато центриране на Рикардо Ваш Те се удари в ръката на Джейк Ливърмор, но реферът остана безмълвен.

За Хъл Сити това е трета победа от началото на шампионата във Висшата лига. Тимът се изкачи на 10-ото място с актив от 10 точки. Уест Хям остава с 5 и заема 16-ата позиция.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
28.09.13
14:45 ч.
Тотнъм – Челси 1:1
1:0 Гилфи Сигурдсон (19), 1:1 Джон Тери (65)
28.09.13
17:00 ч.
Фулъм – Кардиф 1:2
0:1 Стивън Коулкър (12), 1:1 Брайън Руис (45), 1:2 Джордън Мъч (90+2)
28.09.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Кристън Палас 2:0
1:0 Пабло Освалдо (48), 2:0 Рики Ламбърт (49)
28.09.13
17:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити 3:2
0:1 Яя Туре (46), 1:1 Карим Ел Ахмади (51), 1:2 Един Джеко (56), 2:2 Леандро Бакуна (73), 3:2 Андреас Вайман (75)