Том (Томск), в който играе българският защитник Пламен Николов, победи Енисей (Красноярск) с 2:0 в мач от 11-ия кръг на руската Първа дивизия. Бившият национал обаче не попадна в групата на домакините. Още в 11-ата минута Том поведе. Горбанец бе повален в пеналта на гостите и голмайсторът Валерий Сорокин откри от дузпата. В 32-ата минута шотландската звезда Гари О ‘Конър покачи на 2:0. Тимът от Томск е лидер във временното класиране с 23 точки, СКА Енергия е втори с 21, трети е Урал с 19 и др.

Том ще се изправи срещу московския гранд ЦСКА в турнира за Купата на Русия. В предишния кръг на турнира Николов и съотборниците му елиминираха след дузпи Сибир (1:1/ 4:3). Бранителят игра тогава цял мач. Срещата с ЦСКА (Москва) от 1/16-финалите е на 25 септември в Томск.