Руският Том (Томск) записа първа победа пред собствена публика от началото на сезона. Тимът надделя над Волга с 1:0, като единственото попадение бе дело на Павел Голишев. Българските футболисти в Том - Живко Миланов и Пламен Николов не взеха участие в срещата. Десният бек изтърпява наказание, докато бившият играч на Литекс не попадна в групата.

Големият виновник за поражението на гостите е Евгений Алдонин. Бившият халф на ЦСКА (Москва) сътвори истинска глупост, като си изкара два жълти картона в разстояние на две минути преди почивката. Дотогава срещата беше равностойна, а голови положения пред двамата вратари почти липсваха.

Най-добрата ситуация за домакините пропиля Ян Холенда, който не се възползва от лошо избита топка след корнер и не уцели опразнената врата.

Попадението за Том падна след центриране на Валерий Сорокин и лоша реакция на бранителите в бяло. Те позволиха на Голишев да се обърне в наказателното поле и да стреля под плонжа на Сергей Парейко.

Том е на 13-о място със 7 точки, а загубата остави Волга на 11-о място в таблицата с 10 точки.