Том (Томск), в който играе българският защитник Пламен Николов, загуби гостуването си на Шинник с 1:2 в дербито от 25-ия кръг на руската Първа дивизия.

Бившият национал не се появи на терена, тъй като изтърпяваше наказание. В предишния мач срещу Нефтехимик (4:3) юношата на “Левски” получи червен картон. От началото на сезона Пламен има 10 жълти и един червен картон. Домакините от Ярославъл поведоха в 34-ата минута с гол на Ятченко, но още при ответната атака Касян изравни. В 58-ата Коритко донесе победата на Шинник. Тимът завърши с 10 души, след като вратарят им Циган бе изгонен в 89-ата минута.

До края гостите контролираха мача, но така и не успяха да се доберат до изравнително попадение. Тимът от Томск е лидер във временното класиране с 52 точки, а преследвачът Урал има също 52. Трети е Балтика с 39 т.