ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Александър Тонев дебютира в английската Висша лига. Българският национал се появи като резерва за Астън Вила при гостуването на Челси, което "сините" от Лондон, водени от Жозе Моуриньо постигнаха победа с 2:1.

Двубоят от 3-ия кръг на Висшата лига беше изтеглен за по-рано, защото следващия петък Челси спори с Байерн за Суперкупата на Европа.

Мениджърът на Астън Вила Пол Ламбърд остави Тонев сред резервите и за днешния двубой, както беше и за гостуването на Арсенал, спечелено с 3:1 в събота. Сега обаче българинът влезе на смяна в 82-ата минута на мястото на Карим Ел Ахмади и доигра последните минути на "Стамфорд Бридж".

Двата тима направиха доста интересен двубой, като избраниците на Моуриньо първи откриха резултата в 6-ата минута след нелеп автогол на Антонио Луна. В 45-ата обаче Кристиан Бентетке изравни, а след това гостите създадоха доста проблеми на своя съперник, който все пак показа класа и в 73-ата минута Бранислав Иванович донесе успеха с 2:1.

ЧЕЛСИ - АСТЪН ВИЛА 2:1
1:0 Луна (6-автогол), 1:1 Кристиан Бентеке (45+3), 2:1 Бранислав Иванович (72)