Българският национал Александър Тонев остана резерва при успеха на Селтик над Сент Мирън с 2:1 в първия мач от осмия кръг на шотландския елит. „Детелите” спечелиха гостуването си с две попадения на Джон Гуидети във всяко полувреме, а за домакините се разписа Маклийн

Шведският младежки национал, който играе под наем от английския шампион Манчестър Сити, откри резултата три минути преди края на първата част след пас на Скот Браун.

Почти веднага след почивката обаче Кени Маклийн възстанови статуквото, разписвайки се в 49-ата минута. Крайният резултат бе оформен в 63-ата, когато отново Гуидети вкара за 2:1.

Така Селтик постигна първия си успех като гост от четири мача и временно оглави класирането със 17 точки в своя актив. Сент Мирън е на предпоследно място с едва три точки от осем мача.