Българският национал Александър Тонев игра 63 минути за Лех (Познан), който загуби с 1:3 от Рапид (Букурещ) в среща за 5-8 място наприятелския турнир "Марбея къп" в едноименния испански курорт. Така румънският тим ще играе за петата позиция в крайното класиране с победителя от сблъсъка между Оцелул (Галац) и българския шампион Лудогорец (Разград), а Тонев и компания ще спорят за седмото място със загубилия.

Лех (Познан) поведе в 8-ата минута, когато защитникът Кедзиора наказа грешка в отбраната на румънците и вкара за 1:0. В 13-ата минута Волакевич направи нарушение в наказателното поле, а от бялата точка ветеранът Даниел Панку изравни за 1:1.

След почивката Рапид стигна до пълен обрат и успех с попадения на Григоре в 51-ата и в 69-ата минути. Тонев бе заменен в 63-ата минута от Дердьо Ловренчич, а до края на срещата нови попадения не паднаха.