ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Лех (Познан) победи Видзев (Лодз) с 1:0 като гост в мач от 11-ия кръг на полската Екстракласа. Александър Тонев започна като титуляр за победителите и остана на терена до 61-ата минута. Бившето крило на ЦСКА и Сливен беше заменен от Карло Линети.
Единственото попадение в мача заби Рафал Муравски. Това беше първи гол за сезона в сметката на опитния футболист. Тимът от Познан е на второ място във временното класиране с 23 точки. Лидерът Легия има 24, но и мач по-малко. Домакините от Лодз вече са седми със 17 точки.

В четвъртък пък за първи път от пристигането си в Познан Тонев застана пред медиите в града. Той придружи треньора си Мариуш Румак на пресконференцията преди срещата с Видзев. До момента българинът никога не беше участвал в пресконференция, но и сега не изневери на стила. Юношата на ЦСКА отговаряше спокойно и сдържано на въпросите и обясни, че просто е такъв характерът му и не обича публичността.