Астън Вила загуби у дома от Ливърпул с 0:1 в среща от втория кръг на английската Висша лига. Българският национал Александър Тонев влезе като резерва за домакините от Бирмингам в 73-ата минута на мястото на австрийския национал Андреас Вайман, но не успя да помогне на тима си да избегне поражението.

Ливърпул поведе в резултата през първата част, след като в 21-ата минута испанският бранител Хосе Енрике нахлу в наказателното поле на бирмингамци и подаде към Даниел Стъридж, който от близка дистанция не сгреши за 0:1. Домакините се опитаха да отвърнат на удара, но така и не създадоха чисто голово положение до края на първата част.

След почивката футболистите на шотландския мениджър Пол Ламбърт направиха всичко възможно по силите си, за да стигнат поне до точката, но трудно стигаха до сериозно опасности. Най-чистото голово положение за бирмингамци дойде в 86-ата минута, когато голмайсторът им Кристиан Бентеке стреля силно от средна дистанция, но ударът му бе отразен с вещина от Симон Миньоле.

Минута преди края на редовното време влезлият като резерва Тонев също опита късмета си, но стреля в аут. В крайна сметка до нови попадения не се стигна и мърсисайдци си тръгнаха с трите точки от Бирмингам.

След поражението си Астън Вила е на девето място с 3 точки. Ливърпул пък се изкачва на втора позиция във временното класиране с пълен актив от 6 точки след два изиграни мача. Пред мърсисайдци е само Челси заради по-добрата си голова разлика.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
24.08.13
14:45 ч.
Фулъм – Арсенал 1:3
0:1 Оливие Жиру (14), 0:2 Лукас Подолски (41), 0:3 Лукас Подолски (68), 1:3 Дарън Бент (77)
24.08.13
17:00 ч.
Сток Сити – Кристъл Палас 2:1
0:1 Маруан Шамах (31), 1:1 Чарли Адам (58), 2:1 Райън Шоукрос (52)
Саутхемптън – Съндърланд 1:1
0:1 Емануеле Джакерини (3), 1:1 Хосе Фонте (88)
Манчестър Юнайтед – Челси (Нова ТВ)
Баланс: 142 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 41 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.