Българският национал Александър Тонев направи силен мач за Лех (Познан) при визитата на Шльонск в мач от 29-ия кръг на полската Екстракласа. Срещата завърши 1:1, а тимът на крилото загуби битката за титлата. Кръг преди края на първенството Лех изостава на 5 точки зад лидера и нов шампион Легия.

Столичани си осигуриха и на теория златните медали, измъквайки реми 0:0 на гости на Рух в Хожув. Муравски откри в 41-ата минута за Лех, но габонецът Ерик Молонгуй изравни в 83-ата. Тонев игра цял мач, но не успя да помогне за победата. Цветан Генков също записа 90 минути за своя Висла (Краков) при гостуването на Гурник (1:0). Единственото попадение заби Чрапек в 20-ата минута. Заглембе падна тежко у дома от Лехия (Гданск) с 0:3. Александър Тунчев излезе титуляр за домакините, но в 39-ата минута бе сменен от Ковалски-Хаберек. Павел Виданов остана на резервната скамейка.