Българският национал Александър Тонев и Лех (Познан) записаха 13-а победа в полската Екстракласа. Тимът на българина победи Лехия (Гданс) с 4:2 в мач от 21-ия кръг на първенството.

Бившият футболист на ЦСКА започна срещата като титуляр и остана на терена до 66-ата минута, когато беше заменен от Матеуш Мозджен. Марчин Камински откри за домакините още в 4-ата минута, а в 27-ата Хуберт Волакиевич удвои от дузпа. Малко по-късно Герго Ловренчич покачи на 3:0, преди Пьотър Вишневски да намали в 71-ата минута. В добавеното време Бартош Слушарски вкара за 4:1, а Дуда фиксира крайното 4:2.

След победата си Лех (Познан) заема второто място във временното класиране с 42 точки. Лидер е Легия (Варшава) с 43 точки.