Бившият халф на ЦСКА Александър Тонев игра цял мач при домакинската победа на Лех (Познан) срещу Заглебие (Любин) с 3:2 от 17-ия кръг на полското първенство. Българинът се отчете с асистенция, а тимът му излезе на пето място във временното класиране.

Още в 22-ата домакините поведоха с гол на Артьомс Рудневс, който получи чудесно извеждащо подаване от Тонев – 1:0. Латвийският нападател стана автор и на другите два гола за Лех (Познан) съответно в 54-ата и 80-ата минута, оформяйки първия си хеттрик за сезона. Гостите от Заглебие на два пъти намаляваха резултата чрез Шемас от дузпа в 56-ата минута и Фамулски в 83-ата минута, но в крайна сметка Лех спечели с 3:2.

Успехът изкачи тимът от Познан на пета позиция във временното класиране с актив от 28 точки, докато Заглебие има едва 13 точки и е последен в подреждането. Лидер е Шльонск с 37 точки, следван от Легия (Варшава) с 33 и Полония (Варшава) с 31. Четвърти е Рух (Хожув) с 29 пункта.