Бившият халф на ЦСКА Александър Тонев игра едно полувреме при загубата на Лех (Познан) срещу турския Сиваспор с 0:1 в контрола.

Българинът започна като титуляр за Лех и бе сменен на почивката от старши треньора Хосе Мария Бакеро. Тонев се отличи с няколко добри отигравания, като още в 5-ата минута бе изведен на чиста позиция, но ударът му бе спасен от вратаря на Сиваспор. Победният гол за турския тим падна в 22-ата минута, когато точен бе Йерликая.

В 28-та минута Тонев можеше да изравни резултата, но отново не успя да преодолее стража на турците. Появата на българина в игра за тази контрола показва, че той е напълно възстановен от травмата си, която лекуваше доскоро, но му трябва още време за навлизане в оптимална форма. /БЛИЦ