Българският национал Александър Тонев получи разтежение на мускула на прасеца и ще пропусне следващия мач на Лех (Познан) в полското първенство, съобщава sport.pl.

Нападателят е получил травмата си по време на победата срещу Висла (Краков) с 1:0 в миналия кръг, след който Лех (Познан) се смъкна до осмото място във временното класиране. Тонев тъкмо се бе възстанови от друга контузия, за да влезе като смяна в 46-ата минута при домакинството срещу Вусла (Краков). Три минути по-късно българинът удари гредата, но в 72-ата минута бе заменен принудително заради болки в прасеца.

Този уикенда бившият играч на ЦСКА няма да може да играе за настоящия си тим при гостуването срещу 12-ия Ягелония (Бялисток) в събота от 19:00 часа българско време.