Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за Астън Вила при победата над Мансфийлд с 3:1 в първата контрола на тима от Бирмингам преди началото на новия сезон.

Тонев игра по лявото крило, а до него застанаха холандецът Леандро Бакуна и Джо Коул. Габриел Агбонлахор пък беше използван като централен нападател. След почивката мениджърът Пол Ламбърт замени целия отбор.

Най-доброто положение за Тонев се откри в 19-та минута на мача, когато българинът се откри на лявото крило и мина зад защитата на Мансфийлд, но Джо Коул нацели защитник на съперника със своя пас. Мансфийлд поведе в края на първото полувреме, но нападателят Дарън Бент се появи игра на почивката и донесе пълния обрат с два гола.