Тони Пюлис изведе Уест Бромич до победата с 1:0 над бившия си тим Сток Сити в мач от 29 кръг на Висшата лига. 57-годишният специалист беше начело на „грънчарите“ между 2006 и 2013 г. и утвърди тима като част от английския елит.

Браун Идейе вкара единствения гол в мача в 19-ата минута. По този начин „дроздовете“ се откъснаха на 11 точки пред зоната на изпадащите. Сток Сити не успя да създаде чисто голово положение, като удар на Питър Крауч над вратата с глава беше най-чистата възможност за гостите.

Последният в класирането Лестър направи нулево домакинско равенство срещу Хъл Сити. „Лисиците“ рядко затрудняваха „тигрите“ по време на мача. Гостите играха в последните минути на срещата с човек по-малко, след като в 72-ата минута Том Хъдълстоун беше изгонен за втори жълт картон.

Никица Йелавич пропусна най-чистото положение за гол за Хъл Сити, когато ударът му с глава от шест метра не намери вратата. Вратарят на Лестър Марк Шварцер пък спаси опасен изстрел на Абел Ернандес. Хил Сити е 15-и с 28 точки, на шест пред зоната на изпадащите.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 29 КРЪГ
14.03.15
14:45 ч.
Кристъл Палас - КПР 3:1
1:0 Уилфред Заха (21), 2:0 Джеймс Макартър (40), 3:0 Джоел Уорд (42), 3:1 Мат Филипс (83)
14.03.15
17:00 ч.
Арсенал - Уест Хям 3:0
1:0 Оливие Жиру (45+1), 2:0 Арън Рамзи (81), 3:0 Матийо Фламини (84)
14.03.15
17:00 ч.
Лестър - Хъл Сити 0:0
14.03.15
17:00 ч.
Съндерланд - Астън Вила 0:4
0:1 Кристиан Бентеке (16), 0:2 Гейбриъл Агбонлахор (18), 0:3 Гейбриъл Агбонлахор (37), 0:4 Кристиан Бентеке (44)
Манчестър Юнайтед - Тотнъм (ДИЕМА)
Баланс: 181 мача, 84 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 48 победи за Тотнъм