Срещата на “Емирейтс стейдиъм” в Лондон започна с обичайния домакински натиск, като още в 4-ата минута холандският нападател Робин ван Перси стреля в очертанията на вратата, но топката бе избита от стража Диего Лопес. В 9-ата минута пък Диего Годин от гостите стреля покрай вратата на домакините, пазена от Лукас Фабиански. Само 60 секунди по-късно испанският капитан на “артилеристите” Сеск Фабрегас изведе Тео Уолкът сам срещу вратаря Лопес и английският национал откри резултата в полза на Арсенал за 1:0. В 16-ата минута удар на Робер Пирес бе спасен от стража на домакините Фабианскин, а след още 3 минути игра Адебайор пропусна изгодна възможност да удвои преднината на Арсенал, след като направи добавка на спасена от Лопес топка след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от Ван Перси. Бранители на гостите обаче успяха да изчистят топката от голлинията. След половин час игра Мати Фернандес от гостите опита късмета си с удар отдалеч, но без успех, след като Фабиански успя да избие в корнър. До края на полувремето нови голове не паднаха.

След почивката гостите от Виляреал опитаха нещо като натиск, като в 52-ата минута удар на Джузепе Роси бе избит с вещина от Фабиански. В 60-ата минута при една от контраатаките на “топчиите” Ван Перси изведе Адебайор зад зашитата на “жълтата подводница” и за тогоанският нападател остана само да матира Лопес за 2:0. В 68-ата минута пък Егурен от гостите получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение в собственото наказателното поле. Последвалата дузпа бе безкомпромисно реализирана от Робин ван Перси, който оформи и крайното 3:0. До края на мача домакините имаха възможност да запишат още по-убедителен успех, но в крайна сметка се задоволиха и с класическото изражение на резултата, който ги класира за следващия етап. /БЛИЦ

АРСЕНАЛ - Виляреал 3:0 (4:1 общ резултат)
1:0 Уолкът (10), 2:0 Адебайор (60), 3:0 Ван Перси (69-дузпа)

Арсенал: Фабиански, Гибс, Силвестър, Туре, Ебуе, Насри, Фабрегас, Сонг, Уолкът (77- Денилсон), Ван Перси (77- Диаби), Адебайор (83- Бендтнер)
Мениджър: Арсен Венгер

Виляреал: Лопес, Анжел, Родригес, Години, Капдевийя, Фернандес (64- Ибагаса), Бруно (64- Нихат), Егурен, Кани (70- Жорди), Пирес, Роси
Старши треньор: Мануел Пелегрини

Жълти картони: Силвестър (А); Егурен, Годин, Кани (В)
Втори жълт картон/Червен картон: Егурен (В)